5 טיפים להקמתו של עסק קטן

כמעט מדי שנה בשנה אנו מתבשרים על עלייתו של שיעור העצמאים במדינת ישראל. יותר ויותר עובדים מחליטים כי הגיע הזמן לעזוב את העבודה השכירה, לפתוח עסק חדש ולהתחיל לעשות לביתם. עם זאת, המעבר המפתה אינו נעשה ביום אחד כשלכל הפחות חייב כל עצמאי לעבור מספר שלבים חשובים מאוד בטרם יוכל לקצור את הפירות. במאמר שלפניכם נציג 5 טיפים שיסייעו לכם בתהליך ההקמה.הקמת עסק חדש

  • מצאו את הנישה שלכם – אלא אם עליתם על פטנט חדש הכולל בתוכו טכנולוגיה ייחודית ו\או מודל שאף אחד אחר לא חשב עליו קודם – סביר להניח שתרצו להקים עסק הדומה במידת מה לעסקים הקיימים בשוק. אל תתייאשו והמשיכו לחשוב כל העת על הנישה הייחודית בה תוכלו להביא את עצמכם ואת היתרונות היחסיים שלכם לידי ביטוי. חשבו על הערך המוסף אותו תוכלו לספק ללקוחות שלכם.
  • ערכו סקר שוק מקיף – על מנת לצמצם עד כמה שניתן את תנאי אי הוודאות המלווים ממילא כל תהליך מסוג זה, בטרם תיכנסו לזירה דאגו לערוך סקר שוק שימפה בצורה הטובה ביותר את המתחרים שלכם. נסו להבין מהם הצרכים של הלקוחות וכיצד תוכלו לענות עליהם. נסו להבין מהו סוד ההצלחה של המתחרים הגדולים שלכם ונסו לשדרג את המודל שלהם תוך שימת דגש על מרכיבים יחודיים.
  • שיווק מחוץ לקופסה – לעולם אל תפסלו שיטת שיווק כלשהי על הסף. בעולם שבו אנו חיים היכולת לחשוב מחוץ לקופסה היא הדבר החשוב ביותר. נסו להיות יצירתיים וחשבו כל העת על הצעד הבא. אפיינו את קהלי היעד שלכם ונסו להבין כיצד תוכלו להגיע אליהם בצורה הטובה והמהירה ביותר. בעולם הנשלט על ידי רשתות חברתיות – משימתכם תהיה הרבה יותר פשוטה.
  • הקפידו לעבוד רק עם צוות עליו אתם סומכים – יש האומרים כי רצוי להפריד את העסקים מהחיים האישיים. יש גם כאלה הממליצים לא לערב בשום פנים ואופן את המשפחה בעסק שלכם. ואף על פי כן, בסופו של דבר לא יהיה מבחינתכם מנוס מלשתף פעולה עם אנשים כאלה או אחרים, בין אם מדובר ברמה המקצועית ובין אם ברמה הטכנית-פורמלית דוגמת נותני השירות לעסק שלכם (רואי חשבון למשל). חשוב לזכור כי בחירת הצוות עימו תעבדו תהווה חלק בלתי נפרד מהתוצאות שיושגו ולכן הקפידו לבחור אך ורק את האנשים שעליהם תוכלו לסמוך – אנשים שעמם תרגישו בנוח.
  • קבלו משוב ושפרו בהתאם – ברגע שתתחילו לשווק את העסק שלכם ולגייס את הלקוחות הראשונים, בקשו מהם לתת לכם משוב כנה על השירות ו\או המוצר ונסו להבין מה בדיוק יהיה עליכם לשפר. אמנם מדובר בטיפ הנוגע כבר בשלבים המעט מאוחרים יותר של ההקמה אך ללא ספק מדובר באחד הטיפים החשובים ביותר, אשר יסייע לכם להתניע היטב את הפעילות העסקית שלכם.

לסיכום, הקמת העסק אינה דבר של מה בכך. חשוב מאוד לשים לב לפרטים הקטנים ולתת את הדעת כל הפרמטרים שהוצגו במאמר שזה עתה קראתם. אל תהססו וצאו לדרך. בהצלחה.