עצות מומחים: כל הכלים לבחירת ביטוח משכנתא משתלם

רכשתם דירה חדשה? קודם כל מזל טוב, כבר אפשר להגיד שאתם ברי מזל ולא משנה אם מדובר בדירה חדשה מקבלן או בדירה קיימת אתם יכולים להגיד תודה שאתם במצב שבו אתם נמצאים כי רבים היו שמחים להתחלף עמכם. רובנו נאלצים לקחת משכנתא עבור רכישת הדירה ואם המילה משכנתא מעט מפחידה אתכם כדאי מאוד שתיקחו את הנושא בפרופורציות כי בסך הכל מדובר בהלוואה למספר שנים. אז נכון שמדובר בסכום דמיוני ואולי תחילה זה נראה כמו תקופה שלא תגמר לעולם אבל אם ההחזר החודשי מתאים למידותיכם ואם עשיתם את החישובים הנכונים מבחינת ההחזר והתקופה אתם בהחלט יכולים להיות רגועים. אחרי שלקחתם את המשכנתא הגיע הזמן לעשות ביטוח למשכנתא וגם שם כדאי מאוד לבדוק היטב טרם הבחירה שלכם.

 

ביטוח משכנתא דרך הבנק? טעות נפוצה

אחת  הטעויות המקובלות היא לבחור בביטוח המשכנתא שמציע הבנק. אז נכון שזה מאוד מהיר, מאוד נוח ומאוד פשוט כי אתם כבר בבנק אבל חשוב שתדעו שביטוח המשכנתא הוא תחום רחב מאוד והתחרות בו ענפה ולכן יכול מאוד להיות שאתם משלמים לא מעט כסף סתם בכל חודש. אז נכון שמדובר בסכומים יחסית צנועים, בסביבות מאה שקלים בכל חודש (המחיר כולל גם ביטוח חיים וגם ביטוח הנכס) אבל אם היו מציעים לכם לשלם פחות, הייתם אומרים לא? אתם לא באמת צריכים לענת כי התשובה ברורה מאליה.

ביטוח חיים במשכנתא – על מה רצוי לשים דגש

ביטוח משכנתא של הפניקס מורכב כאמור מכמה חלקים כאשר החלק של ביטוח החיים מכסה אתכם במקרה של מוות. גם אם כבר עשיתם ביטוח ואתם רוצים לשנות כי קיבלתם הצעה אטרקטיבית יותר אתם בהחלט יכולים לעשות זאת אבל חשוב לקחת בחשבון שני גורמים עיקריים המשפיעים על המחיר. דבר ראשון, ככל שסכום המשכנתא יורד כך גם אמור לרדת ההחזר החודשי שכן הביטוח מכסה אתכם בסכום נמוך יותר אך הדבר השני הוא שככל שאתם מתבגרים הסכום החודשי של ביטוח החיים אמור לעלות כי אתם נמצאים בסיכון גבוה יותר. מומלץ מאוד לבדוק מחירים ולהשוות הצעות גם לאחר שכבר בחרתם, אתם תמיד יכולים להחליף את חברת הביטוח ואתם תמיד זכאים לעבור לפוליסה אחרת.

 

ביטוח הנכס במשכנתא – ביטוח משכנתא של הפניקס

גם בביטוח הנכס עליכם להשקיע לא מעט חיפושים כי בדיוק כמו בביטוח החיים גם בביטוח הנכנס אתם יכולים למצוא תמיד הצעה טובה יותר. ביטוח הנכנס מכסה אתכם בכל מקרה שבו יש נזק לנכס כמו רעידת אדמה, שריפה, פגיעת ברק, שיטפון, מלחמה או כל מקרה אחר שמאיים לפגוע באופן משמעותי במבנה הבית שלכם. אז נכון שמקרים אלו לא קורים כל היום אבל הבנק לא מוכן לקחת סיכונים ומחייב אתכם לעשות את הביטוח, התפקיד שלכם הוא להשוות מחירים ולבדוק את כל ההצעות האפשריות כדי לבחור במה שהכי מתאים עבורכם.