עורך דין פלילי מסביר – הליך הודעה ללא הרשעה

הרשו לי להסביר לכם על הליך הנקרא: הודעה ללא הרשאה. חשוב מאוד להבין כי למרות שאדם ניסה לסגור את התיק בו הוא מואשם במשטרה באמצעות עורך דין, בכל שלב של החקירה ובהליך של שימוע, עדיין עומדת בפניו הזכות, גם אם הוגש נגדו כתב אישום לנסות ולשכנע את בית המשפט מדוע ולמרות שהוא כבר הודע בביצוע העבירה הפלילית לא להרשיע אותו. אותה זכות ממומשת פעמים רבות בכדי לנסות שלא ״יופיע״ על עברו של אותו אדם כתם שילווה אותו במשך חייו ויפגע הן בקריירה שלו והן בעתידו באופן כללי. תהליך זה נקרא בשפה המקצועית המשפטית: הודעה ללא הרשעה או סיום הליך פלילי ללא הרשעה.

למעשה, בתי משפט נוהגים לאמץ את הטיעונים של עורכי הדין הפליליים, זאת במקרה של חשוד שנתפס עם סמים בכמות כזו או אחרת, ביצע סחר בסמים או ביצע עבירה פלילית חמורה מסוג אחר הקשורה לאלימות במשפחה, מעשים מגונים, הלבנת הון ועוד.

למעשה, לאמץ את המלצת שירות המבחן בנושא המתקשר לפגיעה בעתיד של אותו חשוד או מואשם, הפגיעה בפרנסה של הנאשם כתוצאה מהרשעה ומכתם במשטרה, הפגיעה בדימוי ובביטחון העצמי שלו, הסיכוי שאותו נאשם יחזור ויבצע עבירה פלילית נוספת והאם מדובר בעבריין פלילי המאופיין בהתנהגות עבריינית מה שנקראו כרונית.

עורך דין פלילי

עורך דין פלילי מקצועי, אשר שוחה בהליך הפלילי ומבין אותו לעומק, הצליח לא פעם ולא פעמיים להביא לתוצאה של אי הרשעה בכל מיני עבירות חמורות מאוד שבוצעו דוגמת עבירות סמים, עבירות סחר בסמים, עבירות מחשבים, עבירות מין ועוד.

קיימים כל מיני מבחנים בנושא של אי הרשעה ומי שמצליח להגיע לתוצאה כזו למעשה גם מודה בביצוע העבירה וגם יוצא ללא הרשעה או כתם במשטרה. גם מואשמים שלא מצליחים לסגור את התיק במשטרה לאחר שימוע או אחרי בקשה לסגירת תיק, עדיין יש לו סיכוי שלא להכתים את העתיד שלו. מכאן אפשר להבין עד כמה חשובה וקריטית הבחירה בעורך דין פלילי ועד כמה יש לכך השפעה על עתידנו.