התקנת מסנני מים במטבח

החלטתם להתקין מסנני מים? מזל טוב! אין כל ספק כי קבלתם נחלטה נכונה. המסננים מסמלים את קץ המרדף אחר חברות המים המינרליים וסחיבת שישיות מים. כיום כבר רוב האנשים מעדיפים להתקין מסנן מים על פני השימוש במכלי המים המינרליים. הדאגה התמידית למלאי המים בבית פוגע באיכות החיים. כאשר מותקן בבית ברז קטן למים מסוננים אין כל סיבה לדאוג. אפשר להשתמש במים ללא כל הגבלה גם למטרת בישול פסטה או הכנת מרק.

מסנני מים משוכללים התקנת מסנני מים

לצד ברזים קטנים של מים לצד ברז המים הראשי במטבח אפשר למצוא גם מסנני מים משוכללים יותר. החברות המובילות מציגות מסנני מים משולבים עם מתקן שמספק מים קרים, מים חמים, מים פושרים ומים במידות מדויקות. המתקנים הללו מאוד שימושיים להכנת משקאות חמים. בעונת הקיץ אפשר ליהנות ממים קרים מבלי לאחסן בקבוקים במקרר. המסננים המשוכללים נפוצים גם במשרדים, בלחיצת כפתור פשוטה מתקבלים מים נקיים בטמפרטורה הרצויה.

חשוב לציין כי מסנני המים המשוכללים כרוכים בהצבת מתקן מים על השיש במטבח או על הדלפק. המכשיר זקוק לחיבור חשמל וחיבור לברז המים. ללא זרם חשמלי המכשיר אינו מסוגל לספק מים. מסנני מים ישנים יותר (כבר כמעט ולא משתמשים בהם), הם ברזים קטנים שמותקנים לצד הכיור. פרט לקידוח קטן במשטח השיש ומקום פנוי להצבת המסננים בארון שמתחת לכיור, אין צורך בהכנות נוספות.

החלפת מסננים

מסנני מים פועלים באמצעות מסננים דרכם מועברים המים. לאחר שימוש ממושך המסננים צוברים כמות גדולה של לכלוך, חיידקים ואבנית, יש להחליף אותם בחדשים. על אף השאיפה לצמצם בהוצאות נדגיש כי לא ניתן לנקות את המסננים המשומשים ולהחזיר אותם לשימוש. כל מסנן מיועד לשימוש חד פעמי בלבד. החלפת המסננים מתבצעת באמצעות נציגי החברה או באופן עצמאי. כבר במעמד רכישת המתקן חשוב לברר אל מול החברה כיצד מתבצעת החלפת המסננים ובאיזו תדירות יש לבצע את ההחלפה.

סוגים של מתקני סינון

שוק המים בישראל מאופיין בתחרותיות מאוד גבוהה. פוטנציאל הרווח והביקוש הגבוה לפתרונות מים נקיים לשתייה, מעודדים כניסת שחקנים חדשים לזירה. השחקניות הוותיקות בענף הן חברת נביעות וחברת מי עדן שמציעות בר מים מינרליים לבית. חברת תמי 4 מובילה את מכירת מתקני סינון המים לבית.

לצד שלושת החברות הללו פועלות עוד עשרות חברות קטנות שמציעות פתרונות טובים לא פחות. כל צרכן שמבקש לרכוש מסנני מים או מתקן מים מינרליים יוכל לקבל מספר הצעות מחיר. התחרותיות בענף מעודדת ירידת מחירים ורמה גבוהה של שירות.