דשא סינטטי או דשא רגיל מה עדיף?

גינה היא המרחב הפרטי הירוק שלנו. כמעט כל בעלי הגינות, יעידו שגינה בחצר זה דבר שהוא בבחינת הכרח בתוך העולם "הבנוי" בו אנו חיים. גינה מאפשרת לנו להחזיק "פיסה קטנה של טבע", משמשת כמקום מפלט כשרוצים להתנתק משגרת היום-יום, מספקת אווירה מרגיעה, אבל יותר מהכל מכניסה קצת "ירוק" אל תוך הסביבה האפרורית של הבית… העצים, הצמחים, השיחים, הפרחים, אבל בעיקר הדשא – כל אלו נותנים הרגשה שהבית שבו אנו גרים אינו רק ארבע קירות בטון ותו לא, אלא שיש לו גם ערך מוסף ומשהו מעבר.

קשה לדמיין גינה שהיא ללא דשא… גינה שאין בה דשא זה כמו רצפה ללא שטיח. בלעדי דשא הגינה נראית "עירומה", ובעיקר לא אסתטית. דשא בגינה הוא אלמנט מרכזי, ולא בכדי בהרבה מאד גינות נוי הוא יתפוס את מירב נפח הגינה, וגם ימוקם במרכזה. יחד עם זאת – הבעייתיות העיקרית בגינה בעלת דשא, היא העובדה שדשא צורך הרבה מאד מים. ללא כמות מספקת של מי השקיה, הדשא יתייבש ויצהיב – מה שיאלץ אותנו להחליף אותו בדשא חדש, ויגרור אותנו להוצאות עתק. זאת, אגב אחת הסיבות המרכזיות, אם לא הסיבה המרכזית, שהיום מרבית בעלי הגינות עושים הסבה מדשא רגיל לדשא סינטטי. דשא סינטטי אינו מצריך השקיה, כמעט שאינו מצריך טיפול ותחזוקה, נראה תמיד ירוק ורענן ועמיד לאורך שנים. בטווח הארוך הוא חוסך לבעלי הגינות הרבה מאד הוצאות כספיות (אם זה בחשבונות המים שמצטמצמים ובהוצאות של תחזוקת הגינה) וגם זמן יקר של טיפול ומאמץ.

עד כמה שהיום, הנטייה המתבקשת היא לעבור מדשא רגיל לדשא סינטטי, עדיין, ישנם הרבה מאד בעלי גינות שאינם מתחברים לתחושה ולמראה של הדשא המלאכותי ובוחרים בכל זאת בדשא רגיל. אלו מאמינים כי גינה היא דבר טבעי, שאמור להכיל אלמנטים טבעיים בלבד – ביניהם גם הדשא. אותם אנשים סופגים בלית ברירה את הוצאות ההשקיה ביחד עם הוצאות הגינון והתחזוקה השוטפת של הגינה. הם עושים זאת אבל בשמחה, משום שלטענתם הם זוכים ליהנות מן "הדבר האמיתי" ולא מסתם תחליף סינטטי של המקור.

דשא טבעי רגיל, יצריך השקעה גדולה יותר מבחינת תחזוקה בעונת הקיץ. בקיץ, כאשר הדשא חשוף לשמש הקופחת הוא ידרוש הרבה יותר השקיה וגם הרבה יותר טיפולים שוטפים כמו כיסוח, ניקוש עשבים וריסוס נגד מזיקים. בקיץ, עולה תמיד הדילמה בפני בעלי מדשאות מתי כדאי בדיוק להשקות… מצד אחד רוצים להשקות את הדשא במידה מספקת בכדי שלא יתייבש. מן הצד השני מעדיפים למעט במי השקיה (כדי לחסוך בהוצאות המים) וגם כי השקיה שהיא מעבר לצורך – עלולה להמית את הדשא, ולגרום לו לנבול.

רוצים גינה ירוקה ויפה? רוצים לחסוך עלויות? דשא סינטטי זה הפתרון שלכם, לרכישה לחצו כאן