מהו הזמן המושלם לביקור בברלין עם כל המשפחה?

יותר ויותר משפחות בימינו נהנים מהאפשרות לטייל ביחד בכל רחבי העולם, כאשר הילדים מעניקים פרספקטיבה חדשה ואפילו מרתקת יותר על כל מקום. אם בעבר המבוגרים היו מעדיפים לצאת לטיולים לבדם, כיום טיולים משפחתיים הופכים ליותר ויותר נגישים, בזכות האפשרות לרכוש כרטיסים זולים מחברות לואו-קוסט, השכרת דירות פרטיות במקום בתי מלון יקרים, השכרת רכבים או שימוש בתחבורה הציבורית בהתאם למצב ועוד. יתר על כן, כיום ניתן למצוא סיורים מודרכים בברלין שירחיבו את האופקים לכל המשתתפים.

מהו הזמן המתאים ביותר לטיול בברלין?

בחירת העיתוי לטיול זהו חלק חשוב בתכנון. על מנת לדעת מהו הזמן הנכון, יש לקחת בחשבון מספר גורמים:

  • מזג אוויר מתאים לכל בני המשפחה
  • מחירים – עשויים להשתנות בהתאם לתקופה
  • פעילויות ואטרקציות תלויות זמן המתקיימות בברלין
  • העדפות אישיות

באופן כללי, ההמלצה היא להגיע בתקופות המעבר – אביב וסתיו. חודשים: מאי ויוני, ספטמבר ואוקטובר. זאת משום שהחורף הגרמני הוא קר ולא כל האטרקציות פועלות, בגלל שבתקופות האלה מתקיימים פסטיבלים שונים ברחבי העיר המעניקים ערך מוסף לטיול כולו, ובגלל שהמזג אוויר חמי ונעים, לא יבש כמו בקיץ ולא קר כמו בחורף. בנוסף, בתקופות הנחשבות למתוירות ביותר הכי פשוט למצוא מדריך דובר עברית, היות וזוהי תקופת השיא וכולם מעוניינים לקבל עבודה, מה שעשוי לסייע לקבל דווקא מחיר טוב יותר מאשר בתקופות לא תיירותיות במיוחד.

יחד עם זאת, אנשים רבים אוהבים לבקר בברלין בתקופת החגים בדצמבר על מנת ליהנות מהחוויה המיוחדת של חג המולד בברלין.

באילו מקומות מומלץ לבקר עם כל המשפחה?

ניתן למצוא אינספור מקומות מעניינים ביותר בברלין ולהכיר את ההיסטוריה המקומית, לצד אטרקציות המתאימות לכל המשפחה. לדוגמא, ניתן לסייר בשדרת אונטר דן לינדן הידועה, לבקר בקתדרלת דום ובכיכר אלכסנדר, ולקנח בביקור במוזיאון המדע, מוזיאון מאדאם טוסו המהווה אטרקציה כמעט בכל עיר מרכזית ברחבי העולם ועוד. בנוסף, בברלין ניתן למצוא פארקים רבים, לונה פארקים וגני משחקים מיוחדים במינם. לילדים צמאי ידע ניתן להעניק את הביקור במוזיאון הימי, בגן הבוטני ובגן החיות הישן שנוסד ב-1844 – הראשון בגרמניה כולה. טיולים בעברית בברלין יאפשרו לכל בני המשפחה ליהנות מחוויה מאתגרת, חינוכית ומפרה מכל הבחינות.

מדוע עדיף לבחור במתכונת טיול בעברית ברלין?

רבים שואלים את עצמם האם השקעת סכומים נוספים על השכרת שירותיו של מדריך המלווה את המשפחה אכן שווה זאת. פעמים רבות המדריך מאפשר לחסוך לא מעט סכומים והכי חשוב – זמן, ועצבים, היות וידע והיכרות עם הסביבה מאפשרת למבוגרי שבמשפחה לא לדאוג לגבי כיוון ההליכה, לא לחשוש מללכת לאיבוד, או מכך שמפסידים משהו שחשוב מאוד לראות. מדריך לטיול בעברית בברלין יאפשר ליהנות מהטיול ללא דאגות מיותרות ולאפשר לבני המשפחה ליהנות מגיבוש מיוחד במינו במדינה אירופאית יפה וקסומה.