לוחות גיר – למה הם טובים עבורנו?

לפני מספר שנים היה זה שמוליק קראוס שחיבר שיר על לוח וגיר, מפה על הקיר ותלמיד שמתאהב במורה שלו. מאז אומנם לוחות גיר נעלמו מהקיר, אך עדיין אנחנו יכולים למצוא שימוש נרחב בהם, בעיקר בבתי עסק וכן, בצד השני של הסקאלה, בגני ילדים. אנחנו נתייחס במאמר זה דווקא לשימוש בבתי עסק.

כל מי שמכיר סרטים אמריקאים או תוכניות טלוויזיה אמריקאיות יודע שבבתי עסק רבים בארצות הברית, נהוג להשתמש בלוחות גיר, לוחות אלו משמשים אותנו לצורך כתיבת של מידע מסוגים שונים, הן עבור הלקוחות והן עבור העובדים, אך לרוב המידע מיועד ללקוחות. מדובר על מידע על מוצרים מסוגים שונים שנמצאים במבצע, מדובר על מידע אודות הנחה, וכן אודות אירועים שונים. אחד השימושים הנרחבים ביותר על לוחות גיר הוא בבתי קפה ומסעדות, שם אנחנו יכולים לראות תפריטים או ספיישלים נכתבים על לוחות גיר.

הסיבות שהשימוש בלוחות גיר הוא מאוד פופולארי, זה גם בגלל שמדובר באלמנט פשוט וזול, כל מה שצריך זה לוח שניתן לכתוב עליו וניתן למחוק את מה שכתוב עליו באמצעות מטלית לחה, גירים פשוטים, לא חייבים לתלות את הלוח אך זה אפשרי. לא מדובר במוצר מורכב. הסיבה השנייה והחשובה לא פחות, מאוד קל להשתמש בו, מאוד קל לכתוב עליו. לא מדובר פה בנייר שצריך להדפיס או שלטים שלא ניתן לשנות את מה שכתוב עליהם.

יש סיבה נוספת בגלל אנשים בוחרים להשתמש בלוחות גיר והיא, מדובר על מוצר מן העבר. להבדיל, נניח, מלוח מחיק עם טושים שהוא מוצר יותר חדשני, הרי שלוח גיר הוא מוצר שמזכיר לנו את הילדות, לכן אם אנחנו נשים אותו במקום מסוים על סטנד מתאים, בין אם זה בית קפה או מסעדה, הרי שאנחנו יכולים למצוא במוצר הזה אלמנטים שמוסיפים לנופך העיצובי שלו.

לסיום, שימוש בלוחות גיר יכול להיות גם מאוד פרקטי וגם מאוד נעים לעין. לכן אנחנו נמצא אותו לא רק בבתי ספר כפי שהיינו רגילים בעבר, אלא גם בעסקים מסוגים שונים, בוודאי בבתי קפה ומסעדות.